Podsumowanie 12. kolejki Ligi okręgowej

Szósty mecz bez porażki (cztery remisy i dwie wygrane) zanotował na swoim koncie Strażak Mokrzyska, który w sobotę na własnym obiekcie pokonał vice lidera tabeli LO Naprzód Sobolów (3-1). Mimo iż gospodarze całą drugą połowę grali w osłabieniu (czerwona kartka) to właśnie w tej części meczu udało się im przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po pięciu kolejnych porażkach z rzędu przełamała się Olimpia Bucze, które nie miała większych problemów z pokonaniem Sokoła Maszkienice, ogrywając go na własnym terenie aż (4-1)! Niespodziewanie punkty straciła także liderująca w tabeli Rylovia Rylowa, która na swoim obiekcie nie zdołała pokonał Orła Dębno i zaledwie zremisowała z jedenastą drużyną w tabeli (1-1). Trzecią porażkę z rzędu zanotowała Raba, która uległa w Książnicach, Pagenowi Gnojnik (0-1). Szósty mecz „na zero” z tyłu zanotowała Szreniawa Nowy Wiśnicz, która zremisowała czwarty mecz w obecnym sezonie. Tym razem „biało-niebiesko-czerwoni ”podzielili się ona punktami z Radłovią Radłów (0-0). Z pełna pulą z meczu z Sokołem Borzęcin wraca Olimpia Kąty, która na wyjeździe ograła wspomnianą ekipę (3-1). Na zwycięską ścieżkę wróciła Arkadia Olszyny, która wygrała czwarty mecz w sezonie, a trzeci z rzędu. W niedzielę podopieczni trenera Mieczysława Żaby pokonali na własnym obiekcie Jadowniczankę Jadowniki (3-1) i dzięki temu zmniejszyli dystans do bezpiecznej strefy.

Statystyki 12. kolejki Ligi okręgowej:
Liczba rozegranych meczów: 7/7
Zwycięstwa gospodarzy: 3
Zwycięstwa gości: 2
Remisy: 2
Mecze nierozegrane: 0
Strzelone bramki: 20
Średnia bramek na 1 spotkanie: 2,85
Najwięcej goli – 5 – padło w meczu Olimpia Bucze – Sokół Maszkienice (4-1)
Najmniej goli – 0 – padło w meczu Szreniawa Nowy Wiśnicz – Radłovia Radłow (0-0)
Liczba zdobytych goli przez gospodarzy: 11
Liczba zdobytych goli przez gości: 8