Zła passa przerwana - Sokół wygrywa i kończy sezon na piątym miejscu!

Passę pięciu kolejnych porażek przerwali dzisiaj zawodnicy Sokoła Maszkienice, którzy w ostatnim meczu sezonu 2017/18 pokonali na swoim terenie Naprzód Sobolów 3-1. Wynik ten oznacza, że Sokół obecne rozgrywki spędzi na piątym miejscu, które jak na beniaminka rozgrywek jest bardzo dobrym wynikiem! Bramki w dzisiejszym meczu dla gospodarzy zdobywali: Tomasz Kozieł, Maciej Buch oraz grający trener – Jan Kargul. Dla gości honorowe trafienie zaliczył Stanisław Kasiński.

Sokół Maszkienice – Naprzód Sobolów 3-1 (1-0)
bramki:

1-0 Kozieł 45
___________
2-0 Buch 59
2-1 Kasiński 80
3-1 Kargul 95

sędziował: Zbigniew Siemiński (Tarnów)
żółte kartki: Stolarz – Trybuła, Biernat
widzów: 90

SOKÓŁ: Curyło –Starosta, Ryglowski, Stolarz, Szabat(61 Tryka) – Socha, Kozieł, Marek Węgrzyn, Sarzyński, Stolarczyk(46 Kita), Buch(87 Kargul)

NAPRZÓD: Biernat – Kasprzak, Woźniak(75 Saława), Starkowski, Kasiński, Trybuła, G.Solecki, Stachowicz, Ćwik, Sotoła(67 A.Stokłosa), A.Klejdysz

Jak padły bramki:

1-0 Kozieł 45 – bardzo problematyczny faul w „16” na Buchu. Do piłki podchodzi Kozieł i pewnie pokonuje Biernata.

___________

2-0 Buch 59 – Buch przejmuje piłkę na 25 m i podciąga z nią w stronę bramki. Na wysokości ok 18 m decyduje się na mocne uderzenie, które wpada do bramki Naprzodu bliższego obok słupka.

2-1 Kasiński 80 – Trybuła wycofuje futbolówkę na przedpole Sokoła, a nabiegający na nią Kasiński mocnym strzałem pod tyczkę pokonuje golkipera Sokoła

3-1 Kargul 95 – wprowadzony chwilę wcześniej przez siebie na boisko trener Kargul, otrzymuje doskonałe podanie od Sochy. Będąc sam na sam z Biernatem pokonuje go uderzeniem „ze szpica”. Grający szkoleniowiec ustawił tym trafieniem wynik meczu