Podsumowanie ostatniej, XXVI kolejki Ligi okręgowej!

W sobotę poznaliśmy prawdopodobnie ostateczne rozstrzygnięcia w lidze okręgowej – mistrzem ligi został CANPACK Okocimski Brzesko, drugą pozycję zajęła Rylovia Rylowa, a trzecie Jadowniczanka Jadowniki. Jedynym spadkowiczem z okręgówki został Sokół Borzęcin.

W minionej, ostatniej kolejce w Borzęcinie spotkały się drużyny miejscowego Sokoła oraz Okocimskiego Brzesko. Mający jeszcze szanse na utrzymanie zespół z Borzęcina aby myśleć o zachowaniu ligowego bytu musieli pokonać w sobotę lidera. Nic z tego nie wyszło, bowiem „Piwosze” bardzo wysoko (6-0) pokonali Sokół i tym samym gospodarze meczu spadli do A-klasy. Inną drużyną walczącą o utrzymanie była Tarnavia Tarnawa, która rywalizowała na swoim terenie z Jadowniczanką Jadowniki. Co prawda mecz wygrali goście z Jadownik ale przewaga jaką miała przed ostatnią kolejką Tarnavia nad Sokołem Borzęcin pozwoliła zachować okręgówkę w Tarnawie. Na piątym miejscu sezon spędzi Sokół Maszkienice, który dzięki ograniu w ostatniej kolejce Naprzodu Sobolów (3-1) wyprzedził Rzezawiankę Rzezawa i w sezonie 2017/18 będzie najwyżej sklasyfikowanym beniaminkiem okręgówki. Rzezawianka, o której wspominaliśmy uległa u siebie Olimpii Kąty 1-4, mimo iż do przerwy prowadziła 1-0. W drugiej połowie koncert gry dał Damian Cebula, który w 45 minut zaaplikował Rzezawiance cztery gole i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Kątów. Dość niespodziewanej porażki doznał na wyjeździe Orzeł Dębno, który uległ Pagenowi Gnojnik 2-1. Dwa mecze zakończyły się remisami – zarówno mecz Rylovii Rylowa z Olimpią Bucze oraz Strażaka Mokrzyska z Radłovią Radłów skończyły się wynikami 1-1.

Spotkania XV kolejki Pagen – Okocimski (na boisku 0-3), XVI kolejki Naprzód – Pagen (na boisku 1-0) oraz XVII kolejki Pagen – Radłovia (na boisku 1-1) zostały zweryfikowane jako walkowery na niekorzyść Pagenu. Powodem takiego stanu rzeczy jest osoba Adriana Babraja, który w sezonie 17/18 wystąpił w trzech klubach: Tymonie Tymowa, Olimpii Kąty i Pagenu Gnojnik.