Podsumowanie II rundy okręgowego Pucharu Polski

O ile w I rundzie obyło się bez większych niespodzianek to już w II rundzie mamy tego cały wysyp. Największe sensacje sprawiały zespoły A-klasowe, mowa tutaj o Tymonie Tymowa oraz LKS-ie Uszew, które na swoich obiektach eliminowany drużyny grające dwie klasy rozgrywkowe wyżej (IV liga). Tymon po rzutach karnych wyeliminował Rylovię Rylowa (2-2 w regulaminowym czasie), natomiast LKS Uszew także po serii jedenastek (4-3) – CANPACK Okocimskiego Brzesko (3-3 po 90minutach). Za małą niespodziankę trzeba uznać także wygraną Korony Niedzieliska, która w piątek na swoim terenie ograła drugą drużynę minionego sezonu w LO, Strażaka Mokrzyska (3-1). Bez większych problemów awans do kolejnej rundy zanotowała Jadowniczanka Jadowniki, która na wyjeździe ograła Pagen Gnojnik (5-0). Po rzutach karnych rozstrzygnęło się spotkanie tegorocznego beniaminka LO Poręby Spytkowskiej oraz Arkadii Olszyny. W regulaminowym czasie gry padł wynik (0-0), a rzuty karne lepiej wykonywali oraz lepiej bronili goście w Olszyn, który dzięki temu zameldowali się w III rundzie tychże rozgrywek. W niedzielę rywalizację najwcześniej rozpoczęto na Buczu, gdzie miejscowa Olimpia rywalizowała z Orłem Dębno. Tutaj po 90miegzekwowali gospodarze i to oni awansowali dalej. Podobną sytuację mieliśmy w derbowym meczu Victorii Porąbka Uszewska z Sokołem Maszkienice. Gospodarze jeszcze w 90 minucie prowadzili (3-1), jednak przyjezdni w zaledwie dwie minuty zdobyli dwa gole i mecz po regulaminowym czasie gry zakończył się wynikiem (3-3). O awansie zadecydowała loteria w postaci serii jedenastek, którą wygrali gracze z Porąbki Uszewskiej. Apetyty na kolejną niespodziankę mieli gracze B-klasowych Wiślan Wola Przemykowska, jednak w II rundzie nie udało się im pokonać Sokoła Borzęcin i to podopieczni Mirosława Bieniasa dzięki wyjazdowej wygranej (3-1) awansowali dalej.

czwartek, 23 lipca
➡Pagen Gnojnik - Jadowniczanka Jadowniki 0-5
Mól x3, Gałka, Żak

piątek, 24 lipca
Korona Niedzieliska - Strażak Mokrzyska 3-1
Zubel x2, Handzlik (s) - Gurgul
Tymon Tymowa - Rylovia Rylowa 2-2 | karne 6-5

sobota, 25 lipca
LKS Uszew - Okocimski Brzesko 3-3 | karne 4-3
Pabian, Baran, Frankowski – Ogar x2, Cięciwa
➡Poręba Spytkowska - Arkadia Olszyny 0-0 | karne 3-4

niedziela, 26 lipca
Olimpia Bucze - Orzeł Dębno 1-1 | karne 4-2
Rysiewicz - Kutek
Victoria Porąbka Uszewska – Sokół Maszkienice 3-3 | karne 7-6
P.Łazarz, Zdeb, D.Łazarz – Buch, Jagła, Kizior.
➡Wiślanie Wola Przemykowska – Sokół Borzęcin 1-3 / stadion w Niedzieliskach
Gurak – Białek, Knap, Cieśla